Утікач / The Fugitive (1993)

Утікач / The Fugitive (1993)

“The Fugitive” (1993) — непоганий детектив з елементами екшену і популярною сюжетною лінією для 80-х та 90-х. Благородний головний герой, засуджений за злочин, якого не скоював, бореться за пошук правди, покарання поганих людей і відновлення своєї власної репутації. Особливістю даної реалізації є те, що помилково звинувачений є не колишнім морським піхотинцем чи майстром бойових мистецтв, а висококваліфікованим хірургом. Мабуть, чи не вперше для даного кінематографічного періоду головною зброєю хорошого хлопця виступає не фізична сила із кулеметом M60, а розум та інтелектуальні здібності.

Ранні 90-ті це практично 80-ті. З огляду на це, не повинно дивувати, що в першій третині фільму сюжет нагадує “Rambo: First Blood” (1982) хоч і не з тим актором. Тому здатності Harrison Ford лікувати глибокі рани може позаздрити навіть John Rambo із своїм обливанням соляркою. А ось події в Чикаго вже стають схожими на більш пізній стиль — “White Collar” (2009-2014). Де Richard Kimble легко проведе майстер клас для Neal Caffrey із непомітного проникнення у службові приміщення з викраденням документів, перепусток, медикаментів і, при бажанні, побутової хімії.

Примітно, що Richard Kimble винаймав житло у представників Східної Європи — імовірно польського походження

Центральне протистояння Harrison Ford і Tommy Lee Jones — це змагання інтелектів, яке інтригує взаємними продуманими ходами, захоплює і вселяє радість, що розум тоді ще не списували з рахунків. Коротка епізодична участь Julianne Moore додає лагідної естетики фільму, але запрошення її на роль без еротичної сцени чи хоча б романтичної лінії — виглядає як рубрика “поверніть мої гроші” в кінотеатрі.

Слоганом до фільму пропонується діалог:

  • Tommy Lee Jones: “Я не намагаюсь складати головоломку
  • Harrison Ford: “А я намагаюсь

Невід’ємною та, без перебільшення, прекрасною особливістю того часу є натурні зйомки: численні автомобілі, мінімум два справжні гелікоптери, безкраї ліси великого штату Північна Кароліна, магічні скайлайни нічного Чикаго із Willis (Sears) Tower, навіть дамба ГЕС теж справжня — Cheoah Dam (Robbinsville). Вражає американська інфраструктура водостоків, каналізацій та вентиляцій — завдяки їм половина кіногероїв 90-х були невловимими і непереможними на шляху до встановлення світової справедливості.

Рекомендовано до перегляду шанувальникам жанру, фільмів 90-х і професійних акторів.

This Country (2017) on IMDb